FAQ - najczęściej zadawane pytania:

Czym jest numer SOFI?

Jest to numer ubezpieczenia socjalnego i identyfikacji podatkowej (odpowiednik naszego NIP). Każdy pracownik zatrudniony legalnie w Holandii musi posiadać Sofi-nummer (Sociaal Fiscaal nummer) Sofi nr wydaja urzędy podatkowe.

Czym jest numer BSN?

Inaczej burgerservicenummer wydawany jest przez gminę, a nie przez urząd podatkowy. Jest to numer o szerszym zastosowaniu, do kontaktów z większością urzędów państwowych. Od 1 stycznia 2007 wcześniej wydane numery Sofi stały się automatycznie numerami BSN.

Jaki jest tygodniowy czas pracy?

Przeważnie tygodniowy czas pracy wynosi około 40 godzin. Może się zdarzyć iż okres ten jest skrócony kiedy w zakładzie jest mniej pracy, czas ten może być również wydłużony gdy pracy w zakładzie jest więcej.

Na jaki czas istnieje możliwość zatrudnienia?

Okres zatrudnienia wynosi zazwyczaj minimum 6 miesięcy. Czasami zdarzają się oferty na krótszy czas.

Jak wygląda transport do miejsca pracy?

Przejazd z zakwaterowania do miejsca pracy jest zorganizowany. W zależności od ilości kilometrów jest to samochód lub rower. W niektórych ofertach zdarza się że pracownicy dojeżdżają do pracy własnym samochodem, zwrot za kilometry jest wtedy dodany do wypłaty.

Czy zawsze jest wymagana znajomość języka angielskiego?

W większości ofert wymagamy min. komunikatywnej znajomości języka angielskiego lub niemieckiego.

Ale coraz częściej otrzymujemy również oferty pracy bez znajomości języka- zawsze poinformujemy cię w każdej ofercie jaką znajomość języka angielskiego lub niemieckiego wymaga dany pracodawca

Czy istnieje możliwość pracy w nadgodzinach?

Oferowanie przez pracodawcę nadgodzin zależy od ilości pracy w danym tygodniu. Jeżeli jest takie zapotrzebowanie pracownicy są informowani o możliwości pracy w nadgodzinach.

Czy istnieje możliwość wyjazdu w parze?

Tak, posiadamy również oferty pracy dla par, kolegów, koleżanek.

Czy do wyjazdu potrzebny jest paszport?

Aby wyjechać do pracy w krajach Unii Europejskiej wystarczy ważny dowód osobisty, lub ważny paszport. Przypominamy iż dowód tożsamości nie może być uszkodzony, złamany itp.

Czy zakwaterowanie i ubezpieczenie są zapewnione?

W przeważającej większości naszych ofert pracy pracodawcy gwarantują zakwaterowanie oraz ubezpieczenie. Koszt jaki pokrywa pracownik za korzystanie z zakwaterowania może się różnić w zależności od oferty pracy.

Czym jest certyfikat VCA?

VCA to niderlandzki skrót oznaczający Certyfikat Bezpieczeństwa wymagany w niektórych pracach w Holandii i Belgii. Dokument ten liczy się w renomowanych przedsiębiorstwach wykonujących prace budowlane, instalacyjno-techniczne, transportowe, oraz oczyszczalniach, itp.

Co to jest CAO?

CAO- jest to zbiorowy układ pracy. W CAO zawarte są tabele płac, czyli minimalne i maksymalne stawki godzinowe oraz koszt nadgodzin dla pracownika na danym stanowisku.

Co to jest certyfikat SNF?

Firma wpisana do rejestru SNF spełnia wszystkie normy w zakresie zakwaterowania pracowników zagranicznych . Wszyscy nasi pracodawcy posiadają taki certyfikat.